Racjonalne podejście do planowania ogrodzenia posiadłości i zainstalowania wygodnego systemu otwierania garażu pozwala zaoszczędzić miejsce i znacznie obniżyć koszty aranżacji terytorium. Jedną z możliwości takiej oszczędności miejsca są nowoczesne projekty ogrodzeń i garażu, które nie tylko działają bez zarzutu, ale są także estetyczne i harmonizują ze sobą oraz elewacją domu.
Co wstawić w otwór garażu?
Posiadając garaż przydomowy trzeba wybrać odpowiednią bramę, która będzie funkcjonalna i nie zajmie dużo miejsca. Jednym z najwygodniejszych rozwiązań konstrukcyjnych jest brama garażowa segmentowa. Ważne, aby spełniała wszelkie wymagania w stosunku do danej posesji. Właścicieli domów jednorodzinnych nurtuje pytanie – brama garażowa segmentowa jak działa? Charakterystyczną cechą jest to, że ich skrzydło nie jest litą blachą, lecz składa się z oddzielnych segmentów (lameli), połączonych ruchomo. Typ połączenia jest zawiasowy, co zapewnia pewną swobodę ruchu sekcji za pomocą trzech lub więcej zawiasów. Zwykle znajdują się na krawędziach i pośrodku. Po bokach lameli znajdują się rolki, które są wkładane w rowki słupków prowadzących i przesuwają się wzdłuż nich podczas podnoszenia i zamykania. Prowadnice pionowe umieszczone po bokach otworu stopniowo zamieniają się w poziome prowadnice sufitowe, które są mocowane do sufitu. Gdzie wszystkie sekcje są gromadzone podczas otwierania. Kotwy lub wsporniki mocują szyny do podłogi, ścian i sufitu.
Jak działają bramy z napędem elektrycznym?
Szczelność, wytrzymałość, właściwości termoizolacyjne – wszystkie te zalety sprawiają, że bramy segmentowe to najlepsza opcja do garażu. Praktyczność konstrukcji, a także wygodę jej sterowania może zwiększyć elektryczny napęd do bramy (automatyka bramowa) – mechanizm automatycznego zamykania/otwierania. Automatyka steruje pracą bramy garażowej: może całkowicie otworzyć/zamknąć konstrukcję lub unieruchomić skrzydło bramy w żądanej pozycji. Instalacja napędu do bram jest wykonywana wyłącznie przez specjalistów: procedura jest złożona i wymaga pewnych umiejętności.
Rodzaje automatyki
Z założenia napędy do bram elektryczne są napowietrzne i szybowe.
- Napęd sufitowy jest najczęstszą opcją dla bram segmentowych, które są używane w środowisku domowym. Posiada wystarczającą siłę nośną do obsługi stosunkowo małych konstrukcji. Napęd do bram stropowy montowany jest bezpośrednio na stropie: kilka metrów od otworu garażowego, na środku konstrukcji. W standardzie taka automatyka wyposażona jest w system bezpieczeństwa, który eliminuje prawdopodobieństwo zranienia podczas obsługi bramy.
- Napęd wałowy jest najczęściej montowany w przemysłowych bramach garażowych segmentowych: jest mocniejszy, przeznaczony do normalnej pracy. Obsługuje duże obciążenia. Niektóre napędy elektryczne są wyposażone w fotokomórki reagujące na ruch. A specjalne urządzenie antenowe pozwala zwiększyć zasięg pilota do kilkudziesięciu metrów.
Niezależnie od rodzaju napędu, sposób jego działania pozostaje elementarny: po naciśnięciu przycisku na pilocie lub breloku, silnik automatyki włącza się, działa na wał konstrukcji i powoduje jej otwarcie. Skrzydło drzwi przesuwa się po prowadnicach, a następnie jest mocowane pod sufitem.
Zobacz więcej:
- Szczecin bramy roletowe garażowe http://nowakbramy.pl/oferta/roletowe-garazowe/
- bramy segmentowe Szczecin http://www.nowakbramy.pl/kontakt/
Jaki płot okalający posesję jest najlepszym rozwiązaniem?
Dziś jest czas własności prywatnej i nienaruszalności, więc ludzie starają się ogrodzić płotami swoją niezależność i terytorium. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ogrodzenia? Czy rozwiązania segmentowe są obecnie najbardziej ekonomiczne? Takie spawane ogrodzenia metalowe słyną z wytrzymałości, odporności na obciążenia i doskonałego wyglądu.
Ogrodzenia posesyjne segmentowe, ze względu na swoją prostotę, różne rozmiary przekrojów i średnice prętów, cieszą się ostatnio coraz większym zainteresowaniem. Sekcje 2D są metalowe i mają odpowiednio różną grubość prętów oraz margines bezpieczeństwa. Teraz można znaleźć w sprzedaży sekcje 3D. Różnią się kształtem prętów. Ogrodzenia wykonane z kształtowników 3D składają się z dwóch lub czterech łuków. Ten kształt pozwala na większą wytrzymałość konstrukcji. W razie potrzeby zmienia się również odległość między prętami.
Do wyboru kształtowniki już z powłoką polimerową lub ocynkowane w różnych kolorach – w ten sposób można zabezpieczyć metal przed korozją i nadać ogrodzeniu posesji estetyczny wygląd. Pręty sekcji są mocno ze sobą zespawane i dzięki temu będą służyć przez dość długi czas. Sekcje są montowane i demontowane szybko i nie wymagają dużego wysiłku fizycznego. Kolejną zaletą tego typu ogrodzenia jest zdolność sekcji do przepuszczania światła i powietrza, dzięki czemu nie będzie dawać ciągłego cienia.
Zasadne jest stosowanie tego typu ogrodzeń również na budowach lub placach zabaw, do grodzenia pastwisk zwierząt w rolnictwie. Również ważnym czynnikiem przy wyborze takiego ogrodzenia jest odpowiednio akceptowalna cena i dostępność. Tak, więc, jeśli ktoś planuje postawić niezawodne i estetyczne ogrodzenie posesyjne, najlepszym rozwiązaniem będzie konstrukcja segmentowa. Nie jest to proste, jak siatka, ale niezbyt pretensjonalne, jak ogrodzenie z kutego żelaza. Każdy może wybrać dla siebie najlepszą opcję, biorąc pod uwagę cechy obszaru, projekt krajobrazu i cel.