Zastosowanie nowoczesnych hal namiotowych. Hale namiotowe to niezwykle ciekawa i uniwersalna alternatywa dla murowanych budynków przemysłowych i gospodarczych. Wszędzie tam, gdzie potrzebne jest zadaszenie, doskonale spełnią rolę ochronną, zabezpieczając ludzi i osprzęt przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Mobilność oraz szybkość montażu i demontażu powodują, że stały się niezwykle popularnym rozwiązaniem w logistyce, przemyśle, handlu oraz wielu innych branżach.

Czy jest hala namiotowa

Hala namiotowa może być doskonałym zamiennikiem tradycyjnego budynku murowanego. Jej przewaga polega na niskiej cenie, łatwości modyfikacji, mobilności i szybkości postawienia konstrukcji. Ponadto budynek murowany wymaga uzyskania sporej ilości pozwoleń, oraz  wypełnienia procedur budowlanych, co jest bardzo uciążliwe i czasochłonne. Hala namiotowa jest z zasady budynkiem tymczasowym, więc formalności związane z jej montażem ograniczone są do niezbędnego minimum. Konstrukcja hal namiotowych jest modułowa — oznacza to, że możemy dowolnie modyfikować jej kształt, wielkość i ilość segmentów. Możemy zamontować pojedynczą halę namiotową w dowolnym rozmiarze, lub złożoną z kilku, a nawet kilkunastu modułów. Każda hala namiotowa składa się z:

  • konstrukcji (szkieletu) — najczęściej aluminiowego lub stalowego,
  • pokrycia — zwykle jest nim plandeka PCV.

Hala namiotowa zapewnia maksymalną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz, śnieg, wiatr, a także nadmierne nasłonecznienie. Przed zamówieniem hali namiotowej należy pamiętać o przygotowaniu odpowiedniego podłoża, które musi być równe, płaskie i stabilne. Hale namiotowe można postawić na łące, skwerze, lub na powierzchni betonowej, lub wyłożonej kostką.

Zastosowanie hal namiotowych

Hale namiotowe mają szerokie zastosowanie w wielu bardzo różniących się od siebie branżach. Wygląd namiotów przemysłowych należy się od ich przeznaczenia, a wielkość może wahać się od kilkudziesięciu metrów sześciennych aż po kilka tysięcy. Opcje dodatkowe w postaci montażu oświetlenia, wentylacji, ogrzewania, podjazdów, czy bram sterowanych na pilota stanowią o uniwersalności konstrukcji.

Logistyka i magazyny

Hale namiotowe są doskonałym rozwiązaniem dla branży logistycznej. Świetnie sprawdzają się w przechowywaniu wszelkiego rodzaju materiałów i produktów. Dzięki szkieletowej konstrukcji pozbawione są przegród w postaci ścian, co jest dużym atutem w przypadku przemieszczania się wewnątrz hali wózków widłowych i innych pojazdów. Duża, niczym nieograniczona wewnątrz hali przestrzeń, pozwala na składowanie ogromnej ilości materiałów o dowolnej konsystencji (stałe, oraz sypkie i płynne umieszczone w odpowiednich pojemnikach).

Targi i imprezy handlowe

Hale namiotowe świetnie sprawdzą się na wszelkiego rodzaju targach branżowych, oraz imprezach handlowych. W hali można postawić stoiska targowe o dowolnych rozmiarach, ponieważ hala namiotowa nie posiada podpór. Często wykorzystywane są również w organizacji imprez motoryzacyjnych, ponieważ pojazdy z łatwością mogą poruszać się po terenie hali. Powierzchnia hal zapewnia optymalną infrastrukturę do organizacji tak dużego wydarzenia.

Branża eventowa

Dni miasta, dożynki, koncerty, i inne imprezy plenerowe mogą bez przeszkód odbyć się niezależnie od aktualnych warunków atmosferycznych. Eventowe hale namiotowe z łatwością pomieszczą sprzęt nagłośnieniowy, scenę, ogródki piwne oraz ławki i stoły dla biesiadników. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest wynajęcie hali namiotowej na wesele. Miłośnicy natury z powodzeniem mogą postawić ją nieopodal lasu z pięknym widokiem na jezioro, lub na posesji, jeśli jej powierzchnia jest odpowiednio duża.

Garaż

Gospodarstwa rolne wyposażone w drogie maszyny rolnicze i ciągniki, oddziały OSP z wozami strażackimi, przemysł ciężki z samochodami dostawczymi — wszystkie te branże z powodzeniem chronią swój sprzęt w halach namiotowych. Jest to alternatywa zdecydowanie tańsza niż postawienie budowa garażu wielkopowierzchniowego.

Zobacz również:

 

Powierzchnia handlowa przy marketach i na targowiskach

Właściciele marketów wskutek dynamicznego rozwoju firmy i braku miejsca, coraz częściej korzystają z możliwości postawienia hali namiotowej służącej za przedłużenie powierzchni handlowej sklepu. Przykładem mogą być popularne sieci marketów budowlanych, gdzie w halach namiotowych urządzono sekcje ogrodowe. Bazary i targowiska równie chętnie wyposażone są w hale namiotowe. Ochrona przed deszczem i słońcem zachęca wystawców towarów do korzystania z tej właśnie przestrzeni, nawet za dodatkową opłatą.

Dodatkowe wyposażenie

Halę namiotową można dodatkowo zaizolować oraz zadbać o odpowiednią temperaturę wewnątrz. Niektóre branże, na przykład te zajmujące się usługami, zwierzętami, czy też przechowywaniem materiałów wrażliwych, wymagają zainstalowania w hali właściwego oprzyrządowania. Montaż promienników ciepła albo nagrzewnic olejowych, gazowych, lub elektrycznych zagwarantuje plusową temperaturę we wnętrzu hali nawet przy minusowych temperaturach na zewnątrz. Natomiast montaż klimatyzatora zapewni odpowiednią wentylację.